بنام خدا

شرایط و ضوابط استفاده وکلاء و کارشناسان و مشاوران رسمی دادگستری و عموم کاربران عادی
از اپلیکیشن وکیل کارت

ماده 1 : تعاریف و اصطلاحات

 1. وکیل کارت : اپلیکیشنی است که با هدف معرفی "وکلای دادگستری" ، "کارشناسان رسمی دادگستری" و "مشاوران خانواده" و ارائه خدمات مشاوره و خدمات حقوقی و کارشناسی حضوری و غیر حضوری در رسته ها، شاخه ها و تخصص های مختلف که تحت نظارت کانون های وکلاء، کانون کارشناسان و مرکز امور مشاوران قوه قضائیه یا بهزیستی های کشور فعالیت می نمایند و دارای پروانه وکالت یا کارشناسی یا مشاوره معتبر هستند در فضای مجازی فعال است. 
 2. کاربر: هر شخصی حقیقی یا حقوقی است اعم از وکیل، کارشناس ، مشاور و شهروند ایرانی و غیر ایرانی، شرکت و سازمانها و نهادهای خصوصی و دولتی که با دانلود اپلیکیشن و عضویت در وکیل کارت، از خدمات آنلاین آن بهرمند می‌شود. 
 3. حساب کاربری : حسابی است که اشخاص برای استفاده از خدمات حقوقی و کارشناسی و مشاوره خانواده چه بعنوان خدمات دهنده و چه بعنوان خدمات گیرنده در اپلیکیشن "وکیل کارت" ایجاد کرده‌ و با شارژ حساب خود می توانند برای مدت مشخصی از خدمات مشاوره ای آنلاین بهره مند شوند . 
 4. اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی است که توسط کاربران عادی در اختیار وکلاء و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده "وکیل کارت" قرار داده می‌ شود و یا وکلاء و کارشناسان و مشاوران در صفحه اختصاصی خود بصورت محرمانه بارگذاری می کنند.

ماده 2: حساب کاربری

اشخاصی که بالغ و رشید و یا واجد اهلیت قانونی هستند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در اپلیکیشن نمایند. برای استفاده از خدمات "وکیل کارت"، شایسته است کاربران نام، نام خانوادگی، شماره همراه و جنسیت خود را مطابق با اسناد هویتی خود در اپلیکیشن وارد نمایند. مسئولیت عدم صحت اطلاعات در مواقع بروز اختلاف بین کاربران و وکلاء و کارشناسان متوجه شخص کاربر است .

تبصره : مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری در اپلیکیشن "وکیل کارت" انجام می‌شود بنا به مورد، بر عهدۀ کاربران است.

ماده 3 - استفاده از وکیل کارت

 1. کاربران متعهد می‌شوند در حین استفاده از خدمات وکیل کارت بخصوص در مشاوره های برخط و یا ارسال متن از بکار بردن الفاظ نامتعارف، رکیک و غیر اخلاقی پرهیز نمایند.
 2. در استفاده از خدمات وکیل کارت، کاربران می‌پذیرند که از وکیل کارت برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع یا مخالف با نظم عمومی و عرف جامعه استفاده نکنند. 
 3. کاربر عادی می‌پذیرد اعتباری که در حساب کاربری خود دارد مستقل از روش کسب آن فقط برای استفاده از خدمات وکیل کارت قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد نخواهد داشت.

ماده 4 - هزینه ها و پرداخت

 1.  کاربر می‌پذیرد حق المشاوره و هزینه خدمات حقوقی که از طرف شخص وکلاء بر اساس میزان تخصص و مدرک تحصیلی و رتبه علمی و تجربه کاری مشخص می‌شود پس از استفاده از آن، اعتراضی نسبت به هزینۀ مشاوره نمی‌تواند داشته باشد. 
 2. پرداخت هزینۀ خدمات حقوقی و حق المشاوره فقط از طریق اینترنتی و سامانه داخل اپلیکیشن خواهد بود و با پایان یافتن اعتبار مالی کاربر، در صورت عدم شارژ حساب کاربری ، ارتباط صوتی یا تصویری از طریق سیستم قطع خواهد شد.
 3. از بابت معرفی یا توصیه وکیل کارت به دیگر کاربران و ثبت کد معرف کاربر، سامانه وکیل کارت بصورت خودکار مبلغ 5000 تومان برای هر مورد ، حساب کاربران را شارژ خواهد کرد.
 4. استفاده از کیف پول وکیل کارت برای کاربران ، صرفاً برای انجام مشاوره یا خدمات حقوقی وکلاء و یا خرید محصولات وکیل کارت قابل استفاده است.

ماده 5 - مسئولیت وکیل کارت

مدیریت وکیل کارت با تمام امکانات خود از جمله مرکز تماس در اوقات اداری تعریف شده یا خط تلفن پشتیبان، و از طریق واحد رسیدگی به شکایات و انتقادات، با فرآیند میانجیگری تمام تلاش خود را جهت جلب رضایت کاربران و رفع اختلافات ایجاد شده بین آنان با وکلاء یا کارشناسان بکار خواهد بست تا موضوع بین کاربران و وکلاء و کارشناسان به صلح خاتمه یابد .

تمامی اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع می باشد مگر در مواقع استثنائی الزام آور و امنیتی با تصمیم مقامات ذیصلاح قضایی. و الا مدیریت وکیل کارت مکلف به ارائه اطلاعات کاربران به دیگر مراجع نبوده و نیست .

ماده 6- وکلاء و کارشناسان:

وکلاء و مشاوران و کارشناسان عضو در طول عضویت و فعالیت در اپلیکیشن وکیل کارت متعهد هستند در مواعد قانونی نسبت به تمدید پروانه وکالت یا کارشناسی خود اقدام فرمایند در صورت خاتمه اعتبار و عدم تمدید پروانه، موسسه می تواند راساً یا بنا به درخواست کانون های مربوط،، حساب کاربری عضو را غیر فعال نماید تا ضرری متوجه کاربران نشود .

ماده 7- هزینه خدمات مشاوره آنلاین یا حضوری :

1- هزینه خدمات مشاوره حضوری، تلفنی یا نوشتاری بر اساس تومان تعریف شده و تعیین مقدار بر عهده وکلاء و کارشناسان محترم است و هر شخص براساس میزان تحصیلات و سوابق و تجربه کاری مبلغ حق الزحمه خود را تعیین خواهد نمود و مدیریت وکیل کارت هیچگونه دخالتی در تعیین میزان آن نخواهد داشت.

2- از بابت عضویت و فعالیت وکلاء و کارشناسان و مشاوران محترم برای سه ماهه اول هزینه ای دریافت نمی شود و ممکن است بر اساس صلاحدید موسسه این مدت تا یکسال رایگان اعلام شود .

3- حق عضویت بصورت ماهانه ، سه ماهه ، شش ماهه و یکساله تعریف شده که برای تامین هزینه های وب سایت و اپلیکیشن ، پس از خاتمه مهلت رایگان ، اخذ خواهد شد .

4- وکلاء و کارشناسان و مشاوران محترم خانواده می توانند از محل کیف پول خود در وکیل کارت یا از طریق درگاه بانکی نسبت به تمدید اعتبار عضویت خود اقدام بفرمایند.

ماده 8- حق عضویت وکلاء و کارشناسان و مشاوران

از بابت مشاوره تلفنی یا اینترنتی و یا حضوری وکلاء، کارشناسان و مشاوران خانواده هیچگونه هزینه ای از محل مبالغ واریزی کاربران کسر نخواهد شد و تمام وجه واریزی کاربران متعلق به وکلاء و کارشناسان می باشد.

ماده 9 – شرایط امتیاز دادن کاربران به وکلاء و کارشناسان

 • رفتار خوب و محترمانه با کاربر یا مشاوره گیرنده 
 • مهارت در مشاوره و تفهیم مطالب و رفع چالش کاربر
 • وقت شناسی و عدم تاخیر در زمان مشاوره و پاسخدهی و ایجاد ارتباط 
 • مفید بودن و نتیجه بخش بودن محتوای مشاوره و راهنمایی
 • تسلط به قوانین و آئین نامه ها

«پایان»